„O Krok od Półfinału” – część II: Mecz o pierwsze miejsce

W drugim spotkaniu grupowym mieliśmy okazje rywalizować z faworytem grupy C czyli KS Oświęcim. Po remisie KS Tarnów z KS Wieliczka Nasze drugie spotkanie okazało się meczem o pierwsze miejsce w grupie.

Do rywala podeszliśmy z dużym respektem, ponieważ Nasze ostatnie konfrontacje kończyły się porażką KS Olkusz. Jednakże z każdą chwilą meczu nabieraliśmy pewności siebie. Już w czwartej minucie spotkania doskonałym podaniem na prawe skrzydło został obsłużony Radek Koterba który po przyjęciu piłki posłał ja w centralny punkt pola karnego gdzie w doskonałej sytuacji znalazł się Arek Sroka i celnym strzałem pokonał bramkarza KS Oświęcim. 1:0 dla KS Olkusz  – NIE – gwizdek sędziego, Radkowi przy zagraniu, piłka odbiła się od ręki co skrupulatni sędziowie zdołali zauważyć i co najważniejsze odgwizdać przewinienie. Zero – zero i gramy dalej. KS Oświęcim zaskoczony postawą zawodników KS Olkusz, nie miał pomysłu na rozmontowanie obrony KS Olkusz, a my gramy swoje. Już kilka sekund później Mirek Jaśkiewicz znalazł się w doskonałej sytuacji, chyba sam nie wierząc, że z taką łatwością znalazł się w sytuacji bramkowej nie sięgnął piłki nogą marnując doskonałą sytuację na strzelenie bramki. Co się odwlecze to nie uciecze. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania doskonale przed polem karnym zachował się Radek, podając piłkę na precyzyjnie na nogę Mirka na lewym skrzydle, gdzie Ten przykładając stopę ZDOBYŁ BRAMKĘ.                                              GoOoL.

Zwodnicy KS Oświęcim w szoku . . . niewiele czasu do odrobienia strat . . .

Pomimo ogromnego doświadczenia drużyny KS Oświęcim i szturmowych ataków przez ostatnie półtorej minuty spotkania nie zdołali wyrównać spotkania co oznaczało jedno: