„O Krok od Półfinału” – relacja z X Mistrzostw Małopolski część I

„O Krok od Półfinału”

Część pierwsza.

            W dniu czwartego lutego bieżącego roku odbyły się dziesiąte halowe Mistrzostwa Małopolski Drużyn Sędziów Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MZPN. Kolegium Sędziów Olkusz reprezentowała silna drużyna – mix młodości z doświadczeniem.

W pierwszym spotkaniu Nasza reprezentacja miała przyjemność rywalizować z doświadczoną drużyna z Kolegium Sędziów z Tarnowa. Mecz rozpoczął się wzajemnym respektem dla przeciwnika, badaniem na co można pozwolić sobie przy mocno zmotywowanym przeciwniku. Zawody w fazie grupowej trwały jedynie osiem minut, co oznaczało, że utrata bramki będzie bardzo trudna do odrobienia i dlatego też obie drużyny w pierwszej fazie meczu postawiły na bardzo uważną grę w obronie. Z każdą chwilą poczynania naszych przeciwników były coraz odważniejsze lecz nasze zaangażowanie w przeciwstawienie się na ataki zawodników KS Tarnów było nie do przebicia przez napastników drużyny przeciwnej. Niestety w trzeciej minucie to zaangażowanie przerodziło się w „ofiarę”. Nasz czołowy zawodnik Szymon Rogóż przypłacił zdrowiem chęć zwycięstwa, zrywając Achillesa. Po zabezpieczeniu kończyny przez ratownika medycznego Szymon udał się do szpitala na SOR gdzie jego stopa została umieszczona w gipsie i czka go długa droga do powrotu do zdrowia.

Wracając do Naszego pierwszego spotkania w grupie, kontuzja Naszego zawodnika nie wpłynęła na Nas deprymująco, już dwie minuty później Kamil Mirota po błędzie bramkarza drużyny KS Tarnów zdobył jak się później okazało zwycięskiego gola. Niemniej jednak do końca meczu pozostało jeszcze trzy minuty gdzie czas po opuszczeniu piłki poza obszar gry był zatrzymywany. Bez Szymona w obronie i przy huraganowych atakach przeciwników wydawało się, że wynik 1:0 dla KS Olkusz będzie nie do utrzymania, tym bardziej, że na pięćdziesiąt sekund przed zakończeniem gry popełniliśmy „błąd zmiany” czyli dokonaliśmy zmiany zawodnika w niedozwolony sposób za co zostaliśmy ukarani minutowym wykluczeniem naszego zawodnika. Nasza strategia uległa zmianie, jedyne co nam pozostało to obrona, można by dodać, że rozsądna obrona, nie wstawianie autobusu w bramkę czy obrona Częstochowy lecz po odbiorze piłki rozsądne jej rozgrywanie, przetrzymywanie piłki daleko od zagrożenia Naszych tyłów, a nawet w miarę możliwości – kontratak.

ZWYCIĘSTWO  ! ! !

1:0 dla KS Olkusz

C . D . N

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *