Ku pamięci Jarka

Nietypowo, bo 5 x 10 minut. W takiej formie odbył się piłkarski mecz pomiędzy Reprezentacją Sędziów z Olkusza, a Policjantami z Komendy Powiatowej. Piłkarska rywalizacja rozegrana została ku pamięci Jarosława Śmigielskiego, zmarłego nagle przed siedmioma laty policjanta i sędziego piłkarskiego.

Od 6-ciu lat Kolegium Sędziów Olkusz wychodzi z inicjatywą organizacji spotkań na boisku, które wyrażają pamięć o zmarłym Koledze. Mając na uwadze czas pandemii ograniczono się tylko do jednego meczu, w którym spotkali się najbliżsi nieodżałowanemu Koledze.

Mecz przebiegł w bardzo spokojnej i podniosłej atmosferze. Było na czym oko zawiesić. Wygrali sędziowie, ale w tym meczu zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy. 4 gole dla arbitrów zdobył Marcin Mróz – obecnie sędzia 4-ligowy. Po stronie policjantów brylował Szymon Klich, który trzy razy posłał piłkę do siatki arbitrów. Na uwagę zasługuje fakt zdobycia gola przez bramkarza Kolegium Sędziów. Tomasz Kaczmarczyk przeszedł z piłką całe boisko i huknął nie do obrony. Kiedy dorzucimy do tych goli, trafienia Maksymiliana Sanetry i Piotra Żaby to kibice zgromadzeni w Hali Miejskiego Sportu i Rekreacji w Olkuszu zobaczyli aż 10 bramek.

Obie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar, a każdy z uczestników dostał symboliczny kubek upamiętniający to wydarzenie.

Komendant Policji wręczył sędziom pamiątkowy album i koszulkę piłkarską Reprezentacji Policjantów.
Za rok powtórka. Zgodnie mówią obie strony i zgadzają się z hasłem, które co rok towarzyszy temu meczowi: „Można odejść na zawsze i stale być blisko”.

KS Olkusz – KPP Olkusz 6:4

dla KS Olkusz gole zdobyli : Marcin Mróz x4, Maksymilian Sanetra oraz Tomasz Kaczmarczyk (bramkarz!)

dla KPP Olkusz gole zdobyli: Szymon Klich x 3 oraz Piotr Żaba

Kolegium Sędziów Olkusz: Tomasz Kaczmarczyk, Paweł Opala, Kamil Tyliba, Maksymilian Sanetra, Bogusław Krawczyk, Grzegorz Pilarski, Piotr Piekarz

KPP Olkusz: Dominik Muzyk, Szymon Klich, Piotr Żaba, Paweł Różanowski, Piotr Leki, Bartosz Chwast, Marcin Zając

Mecz sędziowali: Aleksandra Kazirod i Paweł Gałka

Spiker/fotograf: Piotr Kubiczek

Sędzia stolikowy: Piotr Grabarczyk

Po meczu powiedzieli:

Dominik Muzyk (KPP Olkusz): „Zawsze byliśmy i zawsze będziemy. Ten mecz to dla nas coś więcej niż kopanie piłki. Jarek to był nasz Kolega. Organizacja zawsze jest na najwyższym poziomie. Fajnie, że ludzie pamiętają – tak po prostu trzeba”.

Sławomir Tomczyk (KS Olkusz): „Bardzo doceniam postawę wszystkich. To ciężki czas, a wystarczy jeden sms i wszystko jest jak trzeba. Dla Jarka i z myślą o Jarku gramy każdego roku. Piękne jest to, że tak potrafimy się zorganizować. Każdy ma swoje życie, obowiązki, ale wiemy jakie wartości są ważne. Pamięć to właśnie taka wartość”.

Joanna Ściepura (KS Olkusz):” Naszym obowiązkiem jest pamiętać. Jarek to był nasz wspólny Kolega. Zawsze otwarty i życzliwy do wszystkich osób. Człowiek orkiestra – bezkonfliktowy i z poczuciem humoru. Brakuje go, ale chociaż tak możemy go wspomnieć”.

Paweł Gałka (KS Olkusz): „Fajna była atmosfera tego meczu. Na luzie, bez udawania. Czuć było, że to ważne dla nas wszystkich. Ważne, żeby nic nie zepsuć – bo tu liczyła się tylko pamięć o Jarku. Wyszło fajnie, jak zawsze zresztą”

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *