Olkuscy sędziowie na kursokonferencji w Kośnych Hamrach

 

10-11 grudnia w Kośnych Hamrach odbyła się kursokonferencja dla sędziów i obserwatorów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Pierwszego dnia w godzinach wieczornych w ośrodku Limba Grand Resort pojawiła się reprezentacja sędziów z Olkusza w składzie: Dawid Nocoń, Paweł Opala wraz z przewodniczącą naszego kolegium – Joanną Ściepurą, aby wziąć udział w szkoleniu dla uczestników Programu Mentorskiego.

 

Warsztaty poprowadził Marcin Szulc – sekretarz KS PZPN, obserwator i instruktor CORE Polska. Poruszono tematy mentoringu (jak ważna jest rola mentora dla rozwoju młodego sędziego i jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy mentorem a jego podopiecznym), omówiono na czym polega CORE Polska oraz przeanalizowano klipy szkoleniowe. Po odbytym szkoleniu sędziowie wzięli udział w Turnieju Piłkarzyków oraz wspólnej integracji, która zaowocowała nowymi znajomościami i wymianami spostrzeżeń oraz ciekawych historii z boisk. Nie zabrakło oczywiście Świętego Mikołaja, który niestety zagubił się wśród tłumu… 😀

 

Drugiego dnia grono sędziów olkuskich zasilili: Aleksandra Kazirod, Grzegorz Pilarski, Marcin Mróz, Marcin Soja oraz Kamil Tyliba. Wykłady rozpoczął niezawodny Marcin Szulc, następnie mogliśmy przeanalizować klipy prosto z IV-ligowych boisk pod okiem Sebastiana Muchy. Kolejnym prelegentem był świeżo upieczony sędzia międzynarodowy – Krzysztof Jakubik, który w zrozumiały sposób przekazał nam swoją wiedzę i doświadczenie w temacie SPA vs DOGSO, a zaraz po nim Konrad Sapela opowiedział o inteligentnym zarządzaniu zawodami. Szkolenie zakończyło się panelem dyskusyjnym prowadzonym przez Prezesa KS MZPN Jakuba Ślusarskiego. Po wszystkim nadszedł czas na biesiadę wraz z kolejną dawką historii, wspomnień a także odnowieniem starych znajomości.

 

 

 

Mamy nadzieję, że uczestnicy kursokonferencji przyswojoną wiedzę przeniosą nie tylko na lokalne boiska, ale również podzielą się nią z całym gronem sędziów olkuskich.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *