Samooceny

Dziękuję Kolegom za nadesłane arkusze samooceny. Wierzę, że każdy z nas, ze swoich meczy wyciąga wnioski i dąży do poprawy jakości swojego sędziowania. Kolejne arkusze z obsady nr 16, przesyłamy do piątku tj. 23-10-2020.  Poniżej zamieszczam przykładowy arkusz samooceny.

przykładowy-arkusz-samooceny

Warto zwrócić uwagę na wiele pozytywnych aspektów, które sędzia opisał. W każdym meczu podejmujemy wiele trafnych decyzji i w każdym meczu gdzieś się niestety mylimy.

Warto się zastanowić: dlaczego tak się dzieje i jakie czynniki mają na to największy wpływ. Czy nasze błędy wynikają ze złego ustawienia? a może ze złej komunikacji z sędzią asystentem? Czasami mylimy się, bo poziom koncentracji spada, a czasami bo jesteśmy ciut w tyle z przepisami. Często na nasze błędne decyzje wpływa brak doświadczenia, a jeszcze częściej gubi nas rutyna. Tworząc własną samoocenę, warto pomyśleć z czego biorą się poprawne i błędne decyzje. Tylko takie podejście sprawi, że będzie miało to sens i z każdym kolejnym meczem będziemy szli do przodu.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply