Zostań sędzią!

Nasz sędzia Piotr Kubiczek poprzez swój tekst również zachęca do wkroczenia w naszą społeczność.

Nie ma co czekać, zostań sędzią piłkarskim!

Dzięki Piotr!

 

 

Olkuscy sędziowie piłkarscy ponownie zapraszają do swojego Kolegium. 6 lutego rusza następna edycja kursu dla kandydatów na arbitrów. Kilka tygodni wykładów oraz poznawania tajników pracy z gwizdkiem zakończą egzaminy – teoretyczny oraz biegowy. Udział w kursie jest darmowy.

To kolejna na przestrzeni ostatnich lat propozycja dla fanów futbolu, którzy piłkę zechcą zamienić na gwizdek lub chorągiewkę. O tym, że sędziowanie piłki nożnej na lokalnych boiskach to wcale nie taka łatwa sprawa, przekonało się już wielu młodych, perspektywicznych osób. To stąd wakaty w obsadzie meczów o punkty i ciągłe poszukiwanie kandydatów do podjęcia się tej profesji. – Zgadza się, to co zawsze staramy się robić najlepiej jak tylko potrafimy, nie zawsze podoba się zawodnikom, działaczom, czy kibicom. Bycie piłkarskim rozjemcą to zajęcie dla ambitnych ludzi, którzy nie boją się nowych wyzwań i pracy w często nerwowej atmosferze na boisku – mówi , Przewodnicząca Kolegium Sędziów Olkusz.

W trakcie nadchodzącego kursu kandydaci na arbitrów będą odbywać zajęcia teoretyczne i praktyczne, będą rozwiązywać próbne testy oraz analizować klipy szkoleniowe. Kurs zostanie zrealizowany w kilku spotkaniach. Wszystko zależy od liczby kandydatów. Końcem marca lub początkiem kwietnia, kandydaci przystąpią do egzaminu teoretycznego oraz kondycyjnego. Po pozytywnym zaliczeniu obu testów, na wiosnę nowi arbitrzy będą już mogli wybiec na murawę.

Aby wziąć udział w kursie należy posiadać minimum średnie wykształcenie lub być w czasie nauki w szkole średniej. Kandydat na sędziego nie może być karany. Zawodnicy czynnie uprawiający piłkę nożną również mogą uczestniczyć w kursie. Mile widziane są także kobiety! – dodaje Joanna Ściepura, która funkcję Przewodniczącej KS Olkusz wciąż łączy z prowadzeniem spotkań w roli rozjemcy.

Nowa profesja to również nowe kwalifikacje. – Zachęcamy każdego kto czuje się na siłach. Wystarczy, że ktoś skończył 16 lat i chciałby spróbować czegoś nowego. Co daje bycie sędzią? Na pewno poczucie bycia ekspertem w dziedzinie znajomości przepisów, posiadanie wiedzy czerpanej od doświadczonych arbitrów, aktywne spędzanie czasu wolnego, niezapomnianą przygodę i oczywiście profity finansowe wynikające z tabeli ekwiwalentów PZPN – przekonuje Sławomir Tomczyk, referent ds. szkolenia w Kolegium Sędziów Olkusz.

Piotr Kubiczek

Zapisy na kurs w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 43 oraz u Przewodniczącej KS Olkusz Joanny Ściepury: tel. 691 364 136, e-mail: asiksciepura@wp.pl.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *